Stručný přehled změn 2015

Snadnější správa e-shopu

Maximálně jsme zjednodušili správu e-shopu. Nyní se správci e-shopů přihlašují zadáváním e-mailové adresy a hesla. Po přihlášení je k dispozici stránka s rychlým přehledem stavu e-shopu a možností si jednoduše přepínat mezi více spravovanými e-shopy.

Správce e-shopu tak snadno vidí historii prokliků, chyby a data posledních aktualizací XML feedů, může velice snadno upravovat údaje o e-shopu nebo spravovat kredit.

Jeden správce může spravovat libovolné množství e-shopů, toto dříve také nebylo jednoduše možné.


Chci zaregistrovat e-shop
Administace hledejLevně.cz

Vylepšený vyhledávací algoritmus

Výsledky vyhledávání jsou nyní lepší než kdykoliv v minulosti. Zobrazované produkty více odpovídají tomu, co uživatel hledá. Na prvních pozicích zobrazujeme nejpřesnější shody a postupně další produkty jsou méně odpovídající až nakonec dochází na zobrazování pouze "podobných" produktů.

Při zobrazování produktů nehraje roli pouze relevance klíčových slov, ale také cena produktu a větší prioritu mají produkty s placenou cenou za proklik. Ty se nyní zobrazují jako součást přirozeného vyhledávání.

Dříve se tyto placené produkty zobrazovaly pouze na prvních třech pozicích každé stránky a vzhledem k původnímu algoritmu se často zobrazovaly nerelevantní produkty vůči tomu co uživatel skutečně hledal. Ostatní příčky zabíraly už produkty bez ohledu na CPC.

V nové verzi jsou tak placené produkty více zvýhodňovány, přičemž vždy již odpovídají relevancí hledanému výrazu a zapadají také do cenového rozpětí ostatních produktů ve výsledcích vyhledávání.

Připravujeme také našeptávač hledání který budeme postupně vylepšovat podle toho, co uživatelé skutečně hledají.

Našeptávač vyhledávání hledejLevně.cz

Mobilní zařízení, rychlost a bezpečnost

Spolu se zcela novým systémem a novým vzhledem jsme se zaměřili také na podporu mobilních zařízení.

Nové hledejLevne.cz se dobře používá jak na počítačích s velkými monitory, tak na tabletech i na chytrých telefonech. Díky tomu se tak na Vaše zboží dostanou uživatelé, kteří s předchozí verzí systému měli na malých obrazovkách problémy.

Pro menší obrazovky jsme přizpůsobili mimo samotného vyhledávání také Vaší administraci - takže můžete Váš e-shop spravovat i z jiných míst než stolního počítače nebo notebooku.

Mimo viditelné optimalizace pro různé velikosti obrazovek je také optimalizovaný kód stránek. Obrázky produktů se načítají až v dobu, kdy jsou na obrazovce skutečně vidět. Pro načítání je také zmenšujeme a servírujeme skrze CDN. Tím je web mnohem svižnější a datově méně náročný, což ocení především návštěvníci přicházející právě z mobilních zařízení. Více se jich pak dostane až do Vašeho e-shopu.

Spolu s optimalizacemi jsme se zaměřili také na vyšší bezpečnost. Veškerá komunikace prohlížeče se serverem je šifrovaná. To přináší nejen vyšší soukromí, ale především nikdo nemůže odposlouchávat například Vaše přihlašovací údaje - heslo pro správu e-shopu.

Odstranili jsme také reklamy.

Responsivní vyhledávač zboží hledejLevně.cz

Chytřejší zpracovávání XML feedů a upozornění

Při zpracovávání Vašich XML feedů zboží analyzujeme případné syntaktické chyby nebo problémy s adresami produktů, cenami apod.

Pokud není Váš XML feed úplně v pořádku, pokusíme se zpracovat co budeme schopni. Vy pak v administraci uvidíte, kdy jsme Váš XML feed zpracovávali a upozorníme Vás na zjištěné problémy.

Jestliže se nám nepodaří Váš XML feed stáhnout nebo se nám nepodaří zpracovat všechny položky, ihned se to dozvíte.

Snažíme se, abychom Vám posílali co nejméně e-mailů. Proto Vás na stejné problémy upozorníme pouze 1x za Vámi nastavené časové období dokud problém neopravíte.

Mimo četnost upozornění na chyby v XML feedech si můžete nastavit na co a jak často Vás můžeme upozorňovat. Neradi bychom Vás zbytečně obtěžovali e-maily o které nestojíte!


Vývoj nových funkcí a budoucnost

Nadále se budeme snažit zdokonalovat stávající funkce a postupně vyvíjet nové.

Během roku 2015 máme v plánu spustit ojedinělý katalog e-shopů v rámci projektu hledejLevne.cz

Tento katalog by nahrazoval stávající seznam e-shopů.

O spuštění tohoto katalogu Vás budeme informovat.

Chci zaregistrovat e-shop

Věříme, že Vás naše služby zaujmou a pomohou Vašemu e-shopu růst spolu s námi!

tým hledejLevně.cz


 
Statistiky
1 188

vyhledáváme u více než 1 100 e-shopů

5 809 710

srovnáváme ceny více než 5 milionů zboží